Wizyta koordynatorów projektu w Szwecji.

Kategoria: Holistyczne podejście do nauczania... Opublikowano: czwartek, 20 listopad 2014 Małgorzata Kudra
Grafika

W dniach 28 - 29 października 2014,​ koordynatorzy polskiej części projektu gościli w Söderportgymnasiet​ - szkole partnerskiej w Szwecji, w której również realizowany jest Program Matury Międzynarodowej (IBDP). Celem wizyty było ustalenie wspólnego harmonogramu działań w ramach komponentu ponadnarodowego projektu. Podjęto decyzje, że współpraca uczniów obydwu szkół rozpocznie się poprzez platformę e-learningową projektu, by w następnej fazie,​ podczas wspólnych wizyt w Szwecji oraz Polsce,​ przerodziła się w kooperację bezpośrednią.

Na zdjęciu: Charlotte Mechura, koordynator IBDP, koordynator komponentu ponadnarodowego w POKL ze strony Soderportgymnasiet, Alf Olsson - nauczyciel biologii, koordynator współpracy ponadnarodowej w ramach POKL ze strony Soderportgymnaiset i Magdalena Pawlikowska - asystent koordynatora projektu POKL ze strony IV LO.

Uczniowie zaangażowani mają być we wspólne, międzynarodowe prace badawcze, których celem jest wykorzystanie poznanych podczas ​lekcji ​chemii, biologii, fizyki​, matematyki i technologii informatycznej zagadnień oraz umiejętności. Cała współpraca odbywać ma się w języku angielskim.

Wspólne wizyty zaplanowano na rok 2015.

Tekst tłumaczony ze strony Partnera projektu: http://www.kristianstad.se/sv/Skolportaler/Soderport/nyheter/Besok-fran-IB-skola-i-Polen-/